KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14577549
nr 1457 7549
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), oramat löst blad. Signerad, numrerad 15/125, färglitografi, 80x70 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 28 mars 2022
kl 20:56:24
24/3 17:10:18
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis